Máte zájem o náš newsletter?

Přihlaste se prostřednictvím formuláře k odběru tematických newsletterů. Prohlédněte si jejich archiv.

V této kapitole najdete rady a tipy, jak pracovat s žáky s odlišným mateřským jazykem v hodinách českého jazyka a literatury v běžné třídě střední školy. Materiály vhodné do běžné výuky na střední škole naleznete v sekci výuka ČJL.

V mnohých aspektech se tato výuka shoduje s výukou ČJL na základní škole – zejména pokud nám do třídy nastoupí žák s nulovou znalostí vyučovacího jazyka. V takovém případě je možné využít rady a materiály do výuky českého jazyka a literatury na II. stupni ZŠ.

Problematika výuky českého jazyka a literatury na střední škole však logicky směřuje k závěrečné maturitní zkoušce z ČJL, která je pro mnohé žáky (nejen s OMJ) velice náročnou životní zkouškou. V podsložce Příprava k maturitě z ČJL najdete příklady materiálů, jež mohou pomoci se zvládnutím jednotlivých částí maturitní zkoušky z ČJL.

Máte-li vlastní osvědčené tipy nebo materiály, co vám fungují, napište nám na email: info@meta-ops.cz. Děkujeme!

Dobrá praxe

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Zatím nehodnoceno

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo občanského sdružení META, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika