META, o.p.s. každoročně pořádá různé akce určené pro zájemce o problematiku začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Na konferencích, kulatých stolech či odborných panelech se můžete dozvědět aktuální informace z oboru, diskutovat a získat tak cenné kontakty a inspiraci pro další činnost. Seznam plánovaných akcí je průběžně aktualizován.

Online sdílecí platforma pro vyučující základních škol se tentokrát zaměří na nesnadné téma: jak motivovat k učení děti s nedostatečnou znalostí češtiny a jak je ve školních předmětech hodnotit. Budeme se soustředit nejen na motivační techniky, specifika, které s sebou přináší vícejazyčnost, ale i na způsoby hodnocení a jeho podklady u vícejazyčných dětí.

Kdy: 14. května 2024, 16–18 hodin
Cena: zdarma

Připojte se k nám na online setkání věnované AP v mateřských školách. Na setkání se zaměříme na sdílení zkušeností, dobré praxe i praktických ukázek a tipů, jak podporovat pedagogy při práci s vícejazyčnými dětmi v MŠ. Dotkneme se i spolupráce s vícejazyčnými rodiči z pozice AP.

Kdy: 22. května 2024, 16–18 hodin
Cena: zdarma

Přemýšlíte, jak zakončit školní rok s úsměvem a posílit vztahy ve třídě před prázdninami? Nevíte, jak zabavit děti a vydržet do konce června nebo netušíte jak do aktivit zapojit vícejazyčné děti, které se česky teprve učí? Pak máme pro vás ideální řešení! Přijďte se inspirovat na další setkání pro asistentky a asistenty pedagoga pracující s dětmi v mateřských nebo základních školách.

Kdy: 12. června 2024, 15.30 - 17.30
Kde: META, o. p. s., Žerotínova 35, Praha 3
Cena: zdarma

Připojte se na další online setkání určené pro ukrajinské AP pracující v základních školách. Tentokrát se zaměříme na téma hodnocení vícejazyčných žáků a žákyň a na roli AP při hodnocení.

Kdy: 4. června 2024, 15.30 - 17.30