Materiály a tipy k jednotlivým předmětům

V této části naleznete u jednotlivých předmětů ke stažení výukové materiály, které byly použity pro výuku žáků s OMJ. Většina z nich vznikla v rámci pracovních skupin s učiteli jednotlivých předmětů nebo v průběhu asistence žákům s OMJ.

Z některých pracovních setkání s učiteli vznikly také různé metodické tipy, které najdete ke stažení u jednotlivých předmětů (nazvané většinou jako výstup z pracovní skupiny).

Při výuce žáků s OMJ vycházíme z principů, které jsou podrobně popsány v části zapojení do výuky.

Vhodným nástrojem pro výuku je vyrovnávací plán. Ten vám pomůže stanovit reálné cíle, kterých můžete na základě zjištěných znalostí z daného předmětu s přihlédnutím k jazykovým dovednostem při výuce dosáhnout.

Pro podporu žáků můžete si můžete stáhnout také slovníčky pojmů.

field_vote: