Přírodopis

V této části naleznete materiály a tipy do výuky, které byly vytvořeny v rámci realizace expertních pracovních skupin zaměřených na výuku přírodopisu pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) v běžné třídě. Pracovní skupiny probíhaly v rámci projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky-cizinci, který byl spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Na základě výstupu z pracovní skupiny lze shrnout, co učitelům přírodopisu při výuce žáků s OMJ pomáhá.

Ve výstupu z uvedené pracovní skupiny naleznete další tipy a nápady, jak zapojit žáky s OMJ do výuky přírodopisu (do výkladu, práce s učebnicí, tvorby pracovních listů apod.). Součástí výstupu jsou také inspirativní pracovní listy ke stažení a soubor otázek s obrázky pro snadnější porozumění.

Metodicky vycházejí uvedené materiály z principů práce s žáky s odlišným mateřským jazykem v běžné třídě, které jsou blíže popsány v kapitole Zapojení do výuky.

Pracovní listy ke stažení podle témat:

Zvířecí říše

7. Pitná voda a znečištění vody
  8. Spotřeba vody

Klíčové vizuály (KV)

Ve výuce využijte také klíčové vizuály. Více o nich v kapitole Grafická vizualizace obsahu.
1. Plody
2. Houby rourkaté
3. Horninový cyklus

Další výukové materiály najdete rovněž v sekci Člověk a svět - Rozmanitosti přírody, případně v sekci ke stažení vlevo na stránce (další zdroje a inspirace). Jako pomůcka do výuky vám dozajista pomůže také překladový slovníček přírodopis a přírodověda.

Vaše hodnocení: Žádné Average: 4.5 (2 votes)

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.