I. stupeň ZŠ

Materiály a tipy, které si můžete stáhnout v této části portálu, byly převážně vytvořeny v rámci realizace expertních pracovních skupin zaměřených na výuku vzdělávací oblasti Český jazyk a Člověk a jeho svět pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) v běžné třídě. Pracovní skupiny probíhaly v rámci projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky-cizinci, který je spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Použít můžete materiály, které spojují učivo češtiny pro cizince s učivem pro 1. stupeň ZŠ v kontextu školní slovní zásoby.

V části Ke stažení najdete výstup z pracovní skupiny z roku 2012 a v něm tipy, doporučení a aktivity do výuky ČJ pro žáky s OMJ v běžné třídě a další pracovní listy, které je možné využít při výuce českého jazyka a některých gramatických jevů.

Tipy, jak začít a jak zapojit žáka s OMJ do výuky, které vycházejí z teorie i praxe, ale především z bohatých zkušeností lektorů, učitelů a žáků s OMJ, najdete dále v obsahu.

Následující pracovní listy vycházejí z principu učit český jazyk na slovní zásobě z oboru Člověk a jeho svět:

1. Rostliny a houby
  2. Živočichové
  3. Přírodní společenstva
  4. Roční období
  5. Části dne
  6. Dny v týdnu
  7. Kolik je hodin?
  8. Staré pověsti české
  9. Lidské smysly
  10. Lidské tělo

Využili jste některé pracovní listy, nápady či tipy? Dejte nám prosím zpětnou vazbu!

Máte vlastní výukové materiály, tipy či nápady? Pošlete nám je prosím na titerova@meta-ops.cz. Rádi je zde zveřejníme!

Vaše hodnocení: Žádné Average: 1 (1 vote)