Máte zájem o náš newsletter?

Přihlaste se prostřednictvím formuláře k odběru tematických newsletterů. Prohlédněte si jejich archiv.

Pracovní listy

V této kapitole budou soustředěny pracovní listy, které lze použít, když se cizinec začíná učit česky, nebo když si češtinu opakuje. Na jejich shromažďování stále pracujeme a rádi bychom vás požádali o spolupráci. Pracovní listy jsou rozdělěny do 3 kategorií (viz levé menu): PL zaměřené na gramatiku PL-gramatika, na témata PL-témata a na další doprovodné materiály/odkazy PL-materiály, odkazy.

O tom, jak vykládáme gramatické jevy pro žáky s odlišným mateřským jazykem, se dočtete zde.

Pokud máte nebo budete mít nějaké pracovní listy, které se vám osvědčily a které by mohly inspirovat i ostatní, ozvěte se nám na titerova@meta-os.cz. Jakákoli inspirace pomůže jak ostatním učitelům, tak žákům.

Pokud máte nebo budete mít jakýkoli tip, nápad, připomínku či návrh k pracovním listům, nebo i zkušenost, o kterou by stálo za to se podělit, ozvěte se nám na titerova@meta-os.cz.

Pracovní listy stále aktualizujeme, v současnosti je k dispozici několik dalších PL jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Ke stažení v levém menu Výuka ČJCJ (materiály, tipy...) v podkapitole Pracovní listy a v pravém menu ve složce Ke stažení - Studijní materiály

Anketa

Jak se vám článek líbil?

field_vote: 
Vaše hodnocení: Žádné Average: 4.4 (7 votes)

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo občanského sdružení META, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika