Výuka na dálku

Michaela Jiroutová

Kvůli neobvyklé situaci jsme byli všichni vrženi mimo naši poznanou, tedy komfortní zónu. Školy byly uzavřeny, ale úkolem učitelů je i nadále vzdělávat všechny žáky, a to formou “na dálku”. Možností, jak vzdělávat žáky online, je najednou nepřeberné množství (např. souhrn od EduIn nebo Otevřené vzdělávání), za což jsme všichni moc rádi, zároveň nám to ale ztěžuje situaci při výběru adekvátních nástrojů pro právě naše konkrétní žáky.

Nesmíme však také zapomínat na to, že i během dálkové výuky vzděláváme žáky s různými znevýhodněními, mj. žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ).

Shrnuli jsme pro Vás naše poznatky k výuce na dálku ve vztahu k žákům s OMJ do přehledného souboru:

DESATERO PRO VÝUKU ŽÁKŮ S OMJ NA DÁLKU

Podívejte se také na webináře NPI ČR a META (+ souhrnné články):
Jak na výuku na dálku u žáků s odlišným mateřským jazykem? a Žáci s OMJ v době uzavření škol- praktické ukázky možností výuky

Tipy, jak na výuku na dálku (nejen) žáků s OMJ:

Informace pro rodiče v době uzavření škol

Instrukce za časů výuky na dálku:

+ Až se sejdeme ve škole - krizový plán pro školy - materiál pro mateřské, základní a střední školy k návratu dětí do škol po izolaci, spojené s pandemií onemocnění Covid – 19

Všichni chceme situaci zvládnout co nejlépe, studujeme možnosti, vytváříme úkoly, cvičení atd. Nejsme ale stroje, tak po sobě nechtějme příliš a mysleme taky na sebe a pečujme o sebe:)

Zdroj: https://www.facebook.com/psychoterapiea/

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.