POSLEDNÍ ŠANCE SE PŘIHLÁSIT DO TVŮRČÍ A LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Zapojte své žáky a studenty do 5. ročníku Tvůrčí a literární soutěže ČEŠTINA JE I MŮJ JAZYK!

Motto letošního ročníku zní:
“Podívej se někdy na svět jinýma očima. Zjistíš, že ne každý to vidí jako Ty.”

Smyslem soutěže je zamyslet se nad tím, co musejí překonávat a zvládat lidé, kteří se (v případě dětí většinou ne z vlastní vůle) ocitnou v novém, tj. „cizím“ prostředí, kde nikomu nerozumí. Jaké to je snažit se do tohoto prostředí začlenit. A jakou roli v tom hraje dorozumívací jazyk. O tom všem by měly vyprávět soutěžní příspěvky. Pro inspiraci se můžete podívat na náš videospot k soutěži.

Letošní soutěžní kategorie jsou:
1) Literární kategorie pro jednotlivce “JINÝMA OČIMA“.
2) Audiovizuální kategorie pro jednotlivce i skupiny “JEDEN DEN JAKO TY“.
3) Tvůrčí kategorie pro skupiny “PRŮVODCE NAŠÍ ŠKOLOU“.

Žáci a studenti mohou posílat svá soutěžní díla do 30. dubna 2021.

Porota letošního ročníku bude spisovatelka Tereza Horváthová, spisovatel Marek Šindelka a umělecké duo Ňun a Ví.

Na červnovém slavnostním vyhlášení čekají na výherce zajímavé ceny, jako je např. koloběžka, voucher na únikovku v Sapě, elektronika či knížky.

Bližší informace o soutěžních kategoriích, pravidlech a způsobu zasílání děl nalezete na stránce soutěže.

publikováno: 23. 03. 2021