Střední škola

Otázka středního vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) se v poslední době řeší čím dál čím častěji. Na středních školách totiž ve školním roce 2017/2018 studovalo 9195 cizinců (což odpovídá 2,18 % všech studentů na SŠ). Do tohoto čísla se ovšem nepočítají žáci, kteří mají občanství české, ale znalost češtiny nemají na dostatečné úrovni z různých důvodů (viz žáci s OMJ). Můžeme tedy předpokládat, že počet žáků, kteří mají problémy s vyučovacím jazykem, bude mnohem víc. Nehledě na počet těch, kteří se ke studiu na střední škole vůbec nedostanou z důvodu nesplnění podmínek přijímacího řízení.

V této části webu najdete praktické informace k nejzásadnějším otázkám ve středoškolském vzdělávání žáků s OMJ:

Souhrnné informace k podpoře žáků s OMJ na SŠ naleznete v newsletteru společnosti META, o.p.s., který si můžete stáhnout v PDF souboru.

Máte nějaké otázky? Kontakt pro metodickou podporu na středních školách naleznete v informačním letáku Podpora SŠ při vzdělávání žáků s OMJ.

Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (1 vote)

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.