ZŠ, SŠ


První setkání rodičů a školy, se ukazuje jako klíčové pro nastavení spolupráce. V části Přijímací pohovor najdete tipy, na co před prvním setkáním nezapomenout a co si na schůzku připravit. Dozvíte se, jaké doklady by Vám rodiče měli předložit, jak je to s pojištěním žáků cizinců a jaké nástroje použít, pokud se rozhodnete zjišťovat znalosti češtiny a matematiky již při přijímacím pohovoru.

V článku Informace od rodičů naleznete výčet nejdůležitějších informací, které je potřeba od rodičů nově příchozího žáka při přijímání získat a v Informacích pro rodiče naopak těch informací, které rodině při pohovoru určitě nezapomenout předat. Informace přeložené do různých jazyků pak najdete ve Informace pro rodiče - jazykové verze.

Rady a tipy pro komunikaci s rodiči, kteří zatím česky komunikují málo, hledejte v části jak komunikovat s rodiči.

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Zatím nehodnoceno

Logo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.