• Začleňování a výuka žáků s OMJ na SŠ - webinář

Zajímá Vás, jak můžete podpořit žáky s odlišným mateřským jazykem na střední škole? Co říká legislativa ohledně podpůrných opatřeních či úlev u zkoušek? Zvažujete, jaké kroky můžete ze své pozice podniknout, aby byli ve škole úspěšní a spokojení? Na semináři si společně prakticky vyzkoušíme, jak tyto žáky podpořit v rámci školy i samotné výuky.

Seminář je možné hradit ze šablon OP JAK.

Datum:
22. března - 23. března 2023 (14:00 - 18:00 hodin)
Místo:
on-line, platforma ZOOM
Lektoruje:
Michaela Jiroutová, Hana Kačaras
Rozsah:
8 vyučovacích hodin (2 x 4 vyuč. hodiny)
Cena:
1 890,- Kč / osoba

CÍL SEMINÁŘE
Účastníci semináře se díky konkrétním kazuistikám a společnému vyvození obeznámí s cílovou skupinou žáků s OMJ a jejich potřebami při studiu střední školy. Dále se zorientují v oblasti školské legislativy týkající se vzdělávání žáků s OMJ na středních školách, dozví se o možnostech jejich podpory a nástrojů, jak tuto podporu realizovat prakticky ve školním prostředí. Prostřednictvím praktických ukázek výukových materiálů a tipů z výuky se účastníci seznámí také se základními principy práce se žáky s OMJ v běžné výuce.

OBSAH

• seznámení s cílovou skupinou žáků s OMJ na SŠ a jejich různými potřebami;
  • legislativní možnosti podpory žáků s OMJ (podpůrná opatření, organizace výuky ČDJ, úpravy/úlevy u zkoušek aj.);
  • praktické tipy a nástroje pro podporu žáků s OMJ z pozice jednotlivých pedagogů;
  • konkrétní kroky směřující k podpoře žáků s OMJ při nástupu na SŠ i následném studiu;
  • základní doporučení a tipy pro podporu žáků s OMJ v hodinách běžné výuky, jež lze aplikovat v  konkrétním vyučovacím předmětu;
  • způsoby hodnocení žáků s OMJ;
  • sdílení praxe, výměna zkušeností.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je vhodný pro pedagogy gymnázií, SOŠ a SOU zabývající se vzděláváním žáků s OMJ; je určen vedoucím pracovníkům škol, učitelům jakýchkoliv předmětů, speciálním pedagogům, metodikům prevence, výchovným poradcům i asistentům pedagoga. Seminář je veden interaktivní a zážitkovou formou.

AKREDITACE
Seminář je akreditován MSMT- 7932/2021-2-289. Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého semináře.

Maximální počet účastníků: 16

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz