• Úvod do výuky češtiny jako druhého jazyka pro ZŠ a SŠ

Chcete se seznámit s přístupy k výuce českého jazyka jako cizího/druhého nebo jako mateřského jazyka? Představíme Vám principy, postupy a metody výuky ČDJ. Ukážeme Vám materiály a aktivity, které můžete využívat v prostředí běžné třídy.

Datum:
1.část - 21. ledna 2021 (9:00 - 13:00 hodin) , 2.část - 28. ledna 2021 (9:00 - 13:00 hodin)
Místo:
on-line prostředí, platforma ZOOM
Lektoruje:
Mgr. Magdalena Hromadová
Rozsah:
8 vyučovacích hodin (2 x 4 vyuč. hodiny)
Cena:
1 350,- Kč / osoba

CÍL SEMINÁŘE
Účastníci semináře se seznámí s odlišností přístupů k výuce českého jazyka jako cizího/druhého nebo jako mateřského jazyka, s principy výuky češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) a s postupy a metodami jejich začleňování do předmětu český jazyk a literatura v běžné třídě, včetně dostupných a v praxi použitelných materiálů.

OBSAH

• co je čeština jako druhý jazyk (ČDJ),
  • principy výuky češtiny jako druhého jazyka,
  • specifická strukturace učiva i gramatiky vycházející z didaktiky češtiny jako cizího jazyka,
  • ukázky konkrétních postupů a aktivit výuky ČDJ,
  • výukové aktivity a materiály a jejich využití při běžné výuce (portál www.inkluzivniskola.cz),
  • sdílení praxe.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je vhodný pro pedagogy zabývající se výukou češtiny pro cizince, ale i pro jednotlivé pedagogy zabývající se vzděláváním žáků s OMJ.

AKREDITACE
Seminář je akreditován MŠMT (Č.j.: MSMT-32512/2020-3-763). Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého semináře.

Maximální počet účastníků: 12

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.