• Tandemový workshop pro učitele a asistenty pedagoga v MŠ: spolupráce při podpoře dětí s OMJ

Spolupracujete při podpoře dětí s OMJ s asistentem pedagoga nebo působíte jako asistent pedagoga v MŠ? Zajímá Vás, jak co nejlépe nastavit efektivní spolupráci? Chcete se inspirovat příklady dobré praxe a ještě více si ve Vašem tandemu ujasnit své role a kompetence?

Datum:
22. listopadu 2021 (14:00 - 17:15 hodin)
Místo:
META, o.p.s. – Žerotínova 1124/35, 130 00 Praha 3
Lektoruje:
Eva Kašparová, Regína Ouhledová
Rozsah:
4 vyučovací hodiny
Cena:
zdarma

CÍL WORKSHOPU
Cílem workshopu je prodiskutovat možnosti a výhody spolupráce učitele a asistenta pedagoga tak, aby byla spolupráce efektivní. Zároveň si účastníci vyjasní své role, kompetence i činnosti tak, aby se oba cítili dobře ve třídě i při spolupráci.

OBSAH

• reflexe vlastních potřeb a vzájemných očekávání
  • ujasnění kompetencí a odpovědností
  • představení konkrétních možností a forem spolupráce učitele a asistenta ve třídě
  • pojmenování činností, kterými asistent pedagoga podporuje učitele a děti ve třídě
  • ujasnění, kde jsou hranice asistentské práce – ve vztahu k dětem i k učiteli, případně rodičům dětí či vedení školy
  • podmínky dobré spolupráce na různých úrovních (na úrovni školy jako instituce, v rámci vzájemné komunikace apod.)

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN
Workshop je určen pro učitele a (dvojjazyčné) asistenty pedagoga, kteří pracují s dětmi s odlišným mateřským jazykem v MŠ. Pro naplnění cílů workshopu je nutné, aby se hlásila dvojice učitel - asistent pedagoga, kteří spolu ve výuce pracují.
Workshop je určen pouze pro zájemce z Prahy..

OSVĚDČENÍ
Workshop je akreditován MŠMT (č.j.: MSMT- 46112/2020-4-85). Účastníci obdrží po jeho absolvování v plné délce certifikát.
Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého workshopu.

Maximální počet účastníků: 16 osob (8 dvojic)

Kontaktujte nás pro více informací

viznerova@meta-ops.cz
608 956 542

Workshop je realizován v rámci projektu Čeština na druhou! (reg. č. CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_069/0001413), který je financován Evropskou unií v rámci Operačního programu Praha - pól růstu ČR.