• Organizace a financování jazykové přípravy - webinář

Máte ve škole žáky s OMJ a chcete se seznámit s parametry nového systému financování a organizace jazykové přípravy, který MŠMT spustí od září 2021? Jste krajem určenou školou a tápete v tom, jak zorganizovat jazykovou přípravu pro žáky s OMJ z okolních škol? Nebo jste naopak škola s malým počtem žáků s OMJ, která bude posílat děti s OMJ na jazykovou přípravu do určené školy a netušíte, jak máte postupovat?

Datum:
13. října 2021 (14:00 - 18:00 hodin)
Místo:
on-line prostředí platforma ZOOM
Lektoruje:
Zuzana Hrušková, Martina Plchová
Rozsah:
4 vyučovací hodiny
Cena:
zdarma

CÍL SEMINÁŘE
Na semináři se seznámíte nejen s novou legislativou a stávajícími možnostmi podpory žáků s OMJ na základní škole, ale také budeme diskutovat o konkrétních příkladech realizace jazykové přípravy v modelových školách, ve kterých si budete moci najít optimální podobu organizace pro svou školu. Ujasníme si, co pro realizaci jazykové přípravy budou školy potřebovat z hlediska kapacit, dovedností a znalostí a co v dané oblasti již mají, znají a na co navazují. Společně se budeme zamýšlet nad různými aspekty organizace jazykové přípravy a hledat praktické způsoby řešení.

OBSAH

• Ujasnění si, na co můžeme ve škole už navazovat a co naopak budeme potřebovat, inspirace zkušenostmi ostatních škol;
  • seznámení se s parametry nového systému organizace a financování jazykové přípravy podle §20 školského zákona (legislativa, faktory určující nárok na jazykovou přípravu, podmínky vzniku výukových skupin);
  • přehled možností další podpory žáků s OMJ (podpůrná opatření, adaptační koordinátor);
  • konkrétní příklady organizace jazykové přípravy v modelových školách, diskuse;
  • praktické aspekty organizace jazykové přípravy;
  • sdílení praxe, výměna zkušeností.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je vhodný zejména pro vedení školy a pedagogické pracovníky, kteří ve škole koordinují začleňování žáků s OMJ a výuku ČDJ. Určený je ale i učitelům 1. a 2. stupně, speciálním pedagogům a výchovným poradcům, které téma zajímá a chtějí se ve škole podílet na nastavování systému jazykové přípravy. Seminář je veden interaktivní a zážitkovou formou.

AKREDITACE
Seminář je akreditovaný MŠMT (č.j.: MSMT- 7932/2021-2-289). Účastníci obdrží po jeho absolvování v plné délce certifikát.

Maximální počet účastníků: 16

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz
773 609 395

Seminář je realizován na základě projektu "Program na podporu pedagogů při vzdělávání dětí a žáků cizinců" AMIF/25/01, který je financován Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky.