• Metody ve výuce žáků s odlišným mateřským jazykem I. v ZŠ a SŠ (8 vyuč. hodin)

Na základě vlastního zážitku, zkušenosti a reflexe se seznámíte s principy práce s žáky s odlišným mateřským jazykem ve výuce. Seznámíte se s metodami využitelnými při vzdělávání žáků s OMJ na základních i středních školách.

Datum:
5. října 2020 (9:00 - 16:00 hodin)
Místo:
META, o.p.s. – Žerotínova 1124/35, 130 00 Praha 3
Lektoruje:
PhDr. Kristýna Titěrová, MgA. Hana Mlynářová
Rozsah:
8 vyučovacích hodin
Cena:
1 350,- Kč / osoba

CÍL SEMINÁŘE
Účastníci se na základě vlastní zkušenosti a reflexe seznamují s principy práce s žáky s odlišným mateřským jazykem ve výuce a s metodami využitelnými při jejich vzdělávání.

OBSAH

• vymezení přístupu ke vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ),
  • pojmenování základních principů práce s žáky s OMJ,
  • metody podporující žáky s OMJ při výuce v běžné třídě ZŠ a SŠ,
  • ukázky výukových materiálů,
  • plány podpory (PLPP, IVP),
  • sdílení praxe,
  • výměna zkušeností.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Pro pedagogické pracovníky a všechny, kteří se zabývající se vzděláváním žáků s odlišným mateřským jazykem.

AKREDITACE
Seminář je akreditovaný MŠMT (č.j.: MSMT- 25893/2018-1-758). Účastníci obdrží po jeho absolvování v plné délce certifikát.

Reference:

„Kurz byl veden velmi erudovaně, prakticky a účastníci z naší školy si z něj odnesli nemálo inspirativních poznatků a námětů pro vlastní výuku. Oceňujeme především konkrétní principy práce s žáky s odlišným mateřským jazykem, které však lze velmi dobře využít také v práci s žáky obecně. Též úroveň komunikace pracovníků META, o. p. s., je příkladná. Organizaci META lze pro další vzdělávání pedagogických pracovníků jednoznačně doporučit. Využíváme také materiály volně dostupné na www.inkluzivniskola.cz."

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.