Quizlet

Magdalena Hromadová

Quizlet je velice užitečná www-stránka při učení nejen jazyků. Funguje na principu překladové metody – jeden pojem se rovná druhému pojmu. Výhoda je, že to nemusí nutně být slovíčka dvou různých jazyků (např. auto – car), ale může se také jednat o kombinaci slovíčka a obrázku (např. auto – obrázek auta) či slovíčka a jeho definice (auto – dvoustopé osobní nebo nákladní silniční motorové vozidlo).

Program pak nabízí různé možnosti procvičování jednotlivých sad slovíček včetně testu a her. Přitom si pamatuje, které úlohy uživatel již jednou vyřešil správně a u kterých naopak chyboval. Během dalšího procvičování víckrát opakuje ty, u kterých uživatel zatím neuspěl a „donutí“ ho tak odpovědět správně.
Quizlet je zcela bezplatný jak pro žáky, tak i pro učitele. Existuje také placená verze pro učitele, která nabízí určité výhody, není však nutné si ji pořídit. Bohužel neexistuje česká verze Quizletu, uživatelé tak musí pracovat s anglickou, německou, španělskou či jinou mutací. I proto byl sepsán přiložený návod.

A ještě jeden tip: Quizlet má novou funkci "LIVE", v rámci které mohou žáci soutěžit v reálném čase v týmech!

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.