ONLINE nástroje pro výuku ČDJ


Online nástroje jsou určeny přímo žákům a studentům k samostatnému procvičování češtiny jako druhého jazyka.

E-learning pro výuku ČDJ

E-learning na výuku ČDJ vznikl v projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky cizinci VI. Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a z prostředků MŠMT.

E-learning je stále ve vývoji. Cílem je, aby do něj postupně přibývaly lekce z témat vymezených vzdělávacím obsahem ČDJ, který vznikl ve stejném projektu jako tento výukový nástroj. Pilotní verzi e-learningu naleznete na http://www.cestina2.cz/.
Za připomínky budeme rádi, posílejte je na info@meta-ops.cz.

Mobilní výuková aplikace Click4Czech

je zaměřená na procvičování slovní zásoby a gramatiky češtiny jako druhého jazyka na základních a středních školách.

https://www.click4czech.cz/app/

Má dvě části:

1. Čeština pro život, která vychází z učebnice Levou zadní a zahrnuje běžná komunikační témata.

2. Čeština pro studenty, která se věnuje češtině předmětů základní školy.

Aplikace nepoužívá žádný překlad, cvičení jsou pouze v češtině. Každé slovo má proto definici, obrázek i zvuk. Aplikace využívá morfologický slovník a tagger Morphodita (nástroj ÚFAL UK), který generuje tvary slov v odpovědích. Věty a otázky ve cvičeních se díky tomu neustále mění a opakované využívání aplikace proto není nuda.

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (1 vote)

Logo občanského sdružení META.

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.