Online nástroje pro výuku ČDJ

META, o.p.s. vytvořila pro žáky s odlišným mateřským jazykem, kteří se teprve učí česky, moderní online nástroje. Lze je využívat jak v hodinách ČDJ, tak k individuálnímu procvičování.

E-learning https://www.cestina2.cz

E-learning Čeština jako druhý jazyk obsahuje cvičení na slovní zásobu, výslovnost, gramatiku i češtinu v praxi. Obsahem lekcí a cvičení jsou různá témata vztahující se ke škole, rodině, volnému času atd. E-learning je celý v českém jazyce. Najdete zde cvičení a úkoly pro úplné začátečníky. Pro vstup do e-learningu se můžete nejdřív zaregistrovat, pokud máte k dispozici vlastní e-mail. Jinak můžete použít náš univerzální přístup, kde uživatelské jméno i heslo jsou: dite_12

Připravili jsme pro vás video-návod, jak s e-learningem pracovat, a to v ČEŠTINĚ, RUŠTINĚ, ANGLIČTINĚ a VIETNAMŠTINĚ:

Mobilní výuková aplikace Click4Czech

Mobilní výuková aplikace Click4Czech je zaměřená na procvičování slovní zásoby a gramatiky češtiny jako druhého jazyka na základních a středních školách. Aplikace nepoužívá žádný překlad, cvičení jsou pouze v češtině.

Má dvě části:
1. Čeština pro život, která vychází z učebnice Levou zadní a zahrnuje běžná komunikační témata.
2. Čeština pro studenty, která se věnuje češtině předmětů základní školy.
Aplikaci si můžete stáhnout do mobilního telefonu nebo ji můžete používat přímo v internetovém prohlížeči (bez nutnosti instalace).

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.