Nabídka práce: odborný pracovník a metodik pro regiony

Do našeho týmu hledáme kolegu či kolegyni na pozici odborný pracovník a metodik pro regiony

Od května realizujeme Program na podporu pedagogů při vzdělávání dětí a žáků cizinců zaměřený na posilování kompetencí pedagogických pracovníků všech stupňů škol, kteří se podílejí na vzdělávání dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Pro tento projekt hledáme odborného pracovníka a metodika pro regiony, který bude poskytovat poradenství pedagogům vzdělávajícím děti a žáky cizince, metodicky vést a koordinovat spolupracovníky v jednotlivých krajích ČR a koordinovat síťování škol a klíčových partnerů v regionech.

Náplň práce:
- poskytování metodické podpory a poradenství pedagogům mateřských, základních a středních škol vzdělávajících děti a žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) v regionech.
- Sběr a popis dobré praxe na www.inkluzivniskola.cz
- Spolupráce s odbornými pracovníky v krajích a regionálními organizacemi: příprava odborných podkladů, koordinace, metodické vedení a metodická podpora regionálních spolupracovníků
- Koordinace síťování škol v regionech
- Účast v regionálních platformách zaměřených na integraci cizinců, síťování klíčových aktérů v oblasti vzdělávání žáků s OMJ
- Účast na setkání regionálních spolupracovníků a interních pracovníků projektu a na poradách týmu odborných pracovníků pedagogické sekce
- Koordinace pravidelných odborných porad s regionálními spolupracovníky, vypracování zápisů, monitoring harmonogramu aktivit v regionech
- Zpracování roční zprávy o dopadu síťovacích aktivit na vzdělávání dětí a žáků s OMJ v regionech

Požadujeme:
- VŠ vzdělání (nejlépe pedagogického zaměření)
- základní orientace v oblasti vzdělávání dětí s OMJ
- schopnost připravovat odborné/metodické texty
- dovednost poskytovat poradenství
- komunikační a koordinační schopnosti
- spolehlivost, zodpovědnost a samostatnost
- schopnost práce v týmu

Výhodou jsou zkušenosti s metodickým vedením pedagogů, se vzděláváním dětí s OMJ, případně s vedením týmu.

Nabízíme:
- zázemí středně velké stabilní organizace,
- zajímavou a kreativní práci v přátelském prostředí,
- odborné metodické vedení a zaškolení v tématu podpory a vzdělávání žáků s OMJ
- pružnou pracovní dobu,
- 5 týdnů dovolené,
- prostor pro seberealizaci, profesní i osobnostní rozvoj,
- plný úvazek možný od 1. 6. 2020 nebo dohodou.

V případě zájmu o nabízenou pozici nám nejpozději do 20. 5. 2020 na e-mailovou adresu info@meta-ops.cz zašlete:

• strukturované CV,
• motivační dopis,
• kontaktní informace na alespoň 1 osobu, která o Vás poskytne reference.

Zaslání výše uvedených dokumentů je podmínkou k zařazení do výběrového řízení. Výběr kandidátů bude probíhat průběžně.

publikováno: 21. 04. 2020