Nabídka práce: metodik/metodička adaptace dětí s OMJ ve školách

Do našeho týmu hledáme kolegu či kolegyni na pozici metodik adaptace dětí s OMJ ve školách.

Od ledna realizujeme v partnerství s MČ Praha 3 a Praha 7 projekt Naše čtvrť zaměřený na začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem do formálního i neformálního vzdělávání a komunitních aktivit. Pro tento projekt hledáme metodika adaptace, který má na starosti spolupráci s učiteli vybraných MŠ a ZŠ na adaptačních aktivitách pro nově příchozí děti a žáky s OMJ a nastavení podpůrného prostředí v rámci třídních kolektivů. Úkolem metodika je vyhledávat, zkoušet a evaluovat vhodné adaptační aktivity a postupy s ohledem na potřeby dětí s OMJ a tyto následně sepsat do příručky pro začleňování dětí/žáků s OMJ do škol.

Náplň práce:
- komunikace se zapojenými školami a zejména konkrétními pedagogy,
- studium materiálů, vyhledávání a zkoušení adaptačních aktivit a postupů a jejich evaluace spolu s pedagogy,
- náslechy v hodinách a následný rozbor,
- tvorba a finalizace funkčních a ověřených aktivit a postupů pro pedagogy,
- zpracování aktivit a postupů pro konkrétní příručky (postupy práce s třídními kolektivy, tvorba podpůrných mechanismů, pomůcek, podpora patrony apod.),
- spolupráce na přípravě a realizaci setkání na sdílení zkušeností,
- sběr a popis dobré praxe na www.inkluzivniskola.cz.

Požadujeme:
- vzdělání a praxe v oboru psychologie, případně primární prevence či sociální pedagogiky,
- komunikační a koordinační schopnosti,
- spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a iniciativní přístup,
- analytické myšlení,
- schopnost práce v týmu,
- flexibilitu při řešení problémů,
- znalost AJ (či jiného svět. jazyka) umožňující studium zahraniční odborné literatury

Výhodou jsou zkušenosti se zážitkovou pedagogikou, terapeutickou praxí či psaním metodických materiálů a spoluprací s pedagogy (např. v pedagogicko-psychologické poradně).

Nabízíme:
- zázemí středně velké stabilní organizace,
- zajímavou a kreativní práci v přátelském prostředí,
- pružnou pracovní dobu,
- 5 týdnů dovolené,
- prostor pro seberealizaci, profesní i osobnostní rozvoj,
- plný úvazek od 1. 7. 2020 s možností nástupu ihned na 0,5 úvazku.

V případě zájmu o nabízenou pozici nám nejpozději do 15. 5. 2020 na e-mailovou adresu info@meta-ops.cz zašlete:

• strukturované CV,
• motivační dopis,
• kontaktní informace na alespoň 1 osobu, která o Vás poskytne reference.

Zaslání výše uvedených dokumentů je podmínkou k zařazení do výběrového řízení. Výběr kandidátů bude probíhat průběžně.

publikováno: 20. 04. 2020