MŠMT vydalo vyhlášku k hodnocení žáků na vysvědčení

MŠMT vydalo vyhlášku k hodnocení žáků na vysvědčení. Podle ní by měli učitelé hodnotit hlavně práci v období do uzavření škol (10.3.), případně mohou v menší míře přihlédnout k práci dětí v období výuky na dálku či k výsledkům z prvního pololetí. Nejsou to příliš optimistické vyhlídky, ale dobrou zprávou je, že při hodnocení by učitelé měli jednat vždy ve prospěch žáků. To platí i pro žáky s OMJ. Jak ale jejich vysvědčení skutečně dopadnou? Ačkoliv existuje doporučená metodika, tak vždy záleží především na učiteli, jak se k tomu postaví.

Více se dočtete v článku Vysvědčení má zohledňovat hlavně únor a březen, míň online výuku.

Studenti závěrečných ročníků, kteří mají letos absolvovat maturitní nebo závěrečné zkoušky, letos na vysvědčení nemohou dostat za 5 nebo nebýt hodnoceni. K maturitám/závěrečným zkouškám budou připuštěni všichni díky vyhlášce MŠMT. I když jde o výraznou pomoc studentům ve posledních ročnících, opravdovou překážkou pro ně budou hlavně samotné zkoušky. Jsou totiž koncipované pro rodilé mluvčí, studentům s OMJ tak dají pořádně zabrat.

Více o vyhlášce se dozvíte na stránkách MŠMT.

publikováno: 28. 04. 2020