Metodika Děti s odlišným mateřským jazykem v mateřských školách

Představujeme Vám rozšířené vydání metodiky Děti s odlišným mateřským jazykem v mateřských školách (po novelizaci školského zákona v roce 2016). Původní metodika vznikla v r. 2015 a získala prestižní Evropské jazykové ocenění Label 2016.

Metodika Děti s odlišným mateřským jazykem v mateřských školách představuje ucelený materiál, který může učitelům mateřských škol sloužit jako průvodce procesem začleňování dětí, které přicházejí do mateřských škol bez znalosti češtiny. Kniha nabízí celou řadu konkrétních praktických pomůcek - např. komunikační kartičky, náměty na hry atd.

Autorkou příručky je PhDr. Tereza Linhartová, zkušená pedagožka, lektorka a autorka několika publikací na téma začleňování dětí s odlišným mateřským jazykem v MŠ.

„Publikace Děti s odlišným mateřským jazykem v mateřských školách je detailně a srozumitelně zpracovaný materiál. Ohlasy z řad ředitelů a učitelů mateřských škol jsou velmi pozitivní, pedagogové mají možnost s autorkami o metodách dále diskutovat na seminářích společnosti META, o.p.s.“

Prof. PaeDr. Radka Wildová, CSc. prorektorka UK pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti (dříve děkanka pedagogické fakulty)

Cena knihy: 290 Kč. Její koupí podpoříte činnost META, o.p.s. Koupit.

Tato publikace vznikla v rámci projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky cizinci V. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

publikováno: 21. 12. 2018