Matematika a její aplikace

Informace a tipy, které najdete v této části portálu, byly vytvořeny v rámci realizace expertní pracovní skupiny zaměřené na výuku matematiky pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) v běžné třídě. Setkání pracovní skupiny proběhlo v rámci projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky-cizinci, který byl spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Na základě praktických zkušeností pedagogů byl vytvořen Výstup této pracovní skupiny, v němž naleznete např. tipy, co pomáhá při práci s žákem s OMJ při výuce matematiky.

Níže se můžete inspirovat praktickými materiály do výuky matematiky. Metodicky vycházejí uvedené materiály z principů práce s žáky s odlišným mateřským jazykem v běžné třídě, které jsou blíže popsány v kapitole Zapojení do výuky.

Materiály ke stažení:

  1. Nejčastěji používané pokyny z matematiky s ukázkovými příklady a "slovníkem"
  2. Úvod do matematiky
  3. Klíčový vizuál a popis hodiny k tématu slovní úlohy – dělení a násobení
  4. Zlomky
  5. Seznámení s pojmy třetina a čtvrtina
  6. Úvod do rýsování
  7. Matematické fráze a intstrukce

Další tipy do výuky naleznete v sekcích další zdroje a inspirace. Jako pomůcka do výuky vám pomůže také překladový slovníček matematiky v několika jazycích.

Dobrá praxe

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Zatím nehodnoceno

Logo občanského sdružení META.

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/inkluzivniskolanew/includes/common.inc:2780) in /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/inkluzivniskolanew/includes/bootstrap.inc on line 1486

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/inkluzivniskolanew/includes/common.inc:2780) in /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/inkluzivniskolanew/includes/bootstrap.inc on line 1490
Chyba | Inkluzivní škola

Chyba

Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.