Jaká je škola u mě doma


Jak fungují školy v různých státech? Jak se vzdělávají děti v Kamerunu, Mongolsku nebo třeba na Ukrajině? A co zažívají žáci z různých koutů světa, kteří žijí v České republice a chodí do českých škol?

Nenabízíme popis oficiálních vzdělávacích systémů, jedná se spíše o zprostředkování každodenní reality ve školách formou rozhovorů s přesahy do reality společenské, politické či kulturní.

Publikace a videa Jaká je škola u mě doma jsou určena učitelům 2. stupně základních škol a středních škol. Nabízejí konkrétní aktivity a náměty pro výuku v rámci multikulturní výchovy.

Publikace

 

Instruktážní videa pro práci s publikací

 

Příběhy žáků a studentů

 

Publikace a videa vznikla v rámci projektu Čekuj integraci! spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a z prostředků hlavního města Prahy z „Programů podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2018“.

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Zatím nehodnoceno

Logo občanského sdružení META.

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.