Jaká je škola u mě doma


Jak fungují školy v různých státech? Jak se vzdělávají děti v Kamerunu, Mongolsku nebo třeba na Ukrajině? A co zažívají žáci z různých koutů světa, kteří žijí v České republice a chodí do českých škol?

Odpovědi nabízí META prostřednictvím publikace, video rozhovorů a instruktážních videí Jaká je škola u mě doma. Knížka bohatá na ilustrace obsahuje základní faktografické údaje a stručné popisy vzdělávání ve 12 zemí světa. Ty jsou doplněny o 12 rozhovorů s mladými cizinci. Nejde však o popis oficiálních vzdělávacích systémů, ale spíše o zprostředkování každodenní školské reality s přesahy do oblasti společenské, politické a kulturní.

Video rozhovory jsou pak ohlédnutím 5 z těchto mladých lidí. Ti s odstupem času vyprávějí o svých zkušenostech a životě v České republice.

V instruktážních videích Vám publikaci představíme a nabídneme praktické využití ve třídě.

Materiály jsou určeny (nejen) učitelům 2. stupně základních škol a učitelům středních škol, a poskytují konkrétní aktivity a náměty do výuky.

Publikaci si můžete vyzvednout po předchozí domluvě v naší kanceláři Žerotínova 35, Praha 3. Zaslat Vám je můžeme poštou (za poštovné). V případě zájmu nás kontaktujte na manisova@meta-ops.cz, 222 521 446.

Stáhněte publikaci kliknutím na obrázek

Instruktážní videa pro práci s publikací

 

Příběhy žáků a studentů

 

Publikace a videa vznikla v rámci projektu Čekuj integraci! spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a z prostředků hlavního města Prahy z „Programů podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2018“.

Ministerstvo vnitra Prague

 

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Zatím nehodnoceno

Logo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.