+420 773 304 464 info@meta-ops.cz

Do našeho týmu hledáme kolegu či kolegyni na pozici odborný pracovník a metodik pro regiony

Od května realizujeme Program na podporu pedagogů při vzdělávání dětí a žáků cizinců zaměřený na posilování kompetencí pedagogických pracovníků všech stupňů škol, kteří se podílejí na vzdělávání dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Pro tento projekt hledáme odborného pracovníka a metodika pro regiony, který bude poskytovat poradenství pedagogům vzdělávajícím děti a žáky cizince, metodicky vést a koordinovat spolupracovníky v jednotlivých krajích ČR a koordinovat síťování škol a klíčových partnerů v regionech.

Náplň práce:

  • poskytování metodické podpory a poradenství pedagogům mateřských, základních a středních škol vzdělávajících děti a žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) v regionech,
  • sběr a popis dobré praxe na inkluzivniskola.cz
  • spolupráce s odbornými pracovníky v krajích a regionálními organizacemi: příprava odborných podkladů, koordinace, metodické vedení a metodická podpora regionálních spolupracovníků,
  • koordinace síťování škol v regionech,
  • účast v regionálních platformách zaměřených na integraci cizinců, síťování klíčových aktérů v oblasti vzdělávání žáků s OMJ,
  • účast na setkání regionálních spolupracovníků a interních pracovníků projektu a na poradách týmu odborných pracovníků pedagogické sekce,
  • koordinace pravidelných odborných porad s regionálními spolupracovníky, vypracování zápisů, monitoring harmonogramu aktivit v regionech,
  • zpracování roční zprávy o dopadu síťovacích aktivit na vzdělávání dětí a žáků s OMJ v regionech.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání (nejlépe pedagogického zaměření),
  • základní orientaci v oblasti vzdělávání dětí s OMJ,
  • schopnost připravovat odborné/metodické texty,
  • dovednost poskytovat poradenství,
  • komunikační a koordinační schopnosti,
  • spolehlivost, zodpovědnost a samostatnost,
  • schopnost práce v týmu.

Výhodou jsou zkušenosti s metodickým vedením pedagogů, se vzděláváním dětí s OMJ, případně s vedením týmu.

Nabízíme:

  • zázemí středně velké stabilní organizace,
  • zajímavou a kreativní práci v přátelském prostředí,
  • odborné metodické vedení a zaškolení v tématu podpory a vzdělávání žáků s OMJ,
  • prostor pro seberealizaci, profesní i osobnostní rozvoj,
  • mzdu v rozpětí 28 000 – 30 000 Kč hrubého,
  • možnost přivýdělku lektorováním akreditovaných kurzů pro pedagogy,
  • flexibilní pracovní dobu dle předem dohodnutých pravidel,
  • 5 týdnů dovolené,
  • 3 sick day/rok,
  • pracovní smlouvu na plný úvazek.

Nástup od 1. 1. 2021 na 0,5 úvazku a od 1. 2. 2021 na plný úvazek

V případě zájmu o nabízenou pozici nám na e-mailovou adresu bernkopfova@meta-ops.cz zašlete:

  • strukturované CV,
  • motivační dopis,
  • kontaktní informace na alespoň 1 osobu, která o Vás poskytne reference.

Zaslání výše uvedených dokumentů je podmínkou k zařazení do výběrového řízení. Výběr kandidátů/tek bude probíhat průběžně.

publikováno: 14. 12. 2020

Logo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.