Vyšla nová publikace Žáci s OMJ v českých školách

Sdružení META vydalo publikaci s názvem Žáci s OMJ v českých školách, která vznikala s cílem podpořit pedagogické pracovníky při práci s žáky, kteří přicházejí do českého školního prostředí ze zahraničí nebo vyrůstali v České republice, přesto však jejich mateřským jazykem není čeština. Příručka mapuje situaci žáků s odlišným mateřským jazykem na školách, ale především nabízí mnoho užitečných rad a tipů, které pedagogové využijí při začleňování žáků s OMJ do škol. Publikace vznikla v rámci projektu Poradenské a informační centrum pro vzdělávání mladých migrantů podpořeného v 1. výzvě Operačního programu Praha Adaptabilita a je k dispozici v kanceláři sdružení META nebo v elektronické verzi ke stažení zde.

publikováno: 14. 04. 2011