Veřejná ochránkyně práv zve na kulatý stůl: „Žáci s odlišným mateřským jazykem a zkoušky z českého jazyka – překážka v přístupu ke střednímu vzdělávání?“

Dne 21. listopadu 2017 proběhne v Kanceláři veřejného ochránce práv v Brně kulatý stůl na téma: Žáci s odlišným mateřským jazykem a zkoušky z českého jazyka – překážka v přístupu ke střednímu vzdělávání?

Jednání v rámci kulatého stolu by mělo přispět k výměně poznatků a zkušeností z praxe a ke společné diskusi o právní úpravě jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a maturitní zkoušky z českého jazyka ve vztahu k žákům s odlišným mateřským jazykem. Na setkání vystoupí se svým příspěvkem také zástupci společnosti META, o.p.s.

Více informací najdete v pozvánce.

Máte zájem se kulatého stolu zúčastnit? Máte k tomuto tématu co říct?
Přihlaste se přes registrační formulář, a to nejpozději do úterý 14. listopadu 2017.

Pozor: počet účastníků z řad pedagogů je kapacitně omezen. Pokud se akce nemůžete účastnit, bude možné průběh sledovat na webu. Pro účastníky je kulatý stůl bezplatný, počet míst je však omezen, proto se za jednu instituci mohou přihlásit maximálně 2 zástupci/zástupkyně.

KONTAKT PRO DOTAZY K ORGANIZACI, INFORMACE O ODHLÁŠENÍ, ČI ÚČASTI NÁHRADNÍKA:
Barbora Höklová, mail: barbora.hoklova@ochrance.cz, tel.: 542 542 361.

publikováno: 25. 10. 2017