Dny otevřených dveří v pražských MŠ

Zajímá Vás, jak podporují děti s odlišným mateřským jazykem v MŠ Mezi Domy a Fakultní MŠ Sluníčko pod střechou? Chcete zhlédnout video z kurzu češtiny jako druhého jazyka? Zajímají Vás postřehy lektorky? Máte chuť vyměnit si zkušenosti s ostatními pedagogy mateřských škol?

Přijďte se inspirovat a načerpat informace do našich partnerských mateřských škol, kde už druhým rokem probíhají pilotáže kurzu češtiny podle metody KIKUS.

MŠ Mezi Domy

Kdy: 22. březen 2018, od 15 do 17 hodin
Mezi domy 373/10, Praha 4 – Libuš, 142 00
Pozvánka v PDF ke stažení
Registrovat se (počet míst je omezen)

Fakultní MŠ Sluníčko pod střechou

Kdy: 11. duben 2018, od 15 do 17 hodin
Mohylová 1964, Praha 5 – Stodůlky, 155 00
Pozvánka v PDF ke stažení
Registrovat se (počet míst je omezen)

Hlavním tématem bude vedení kurzu češtiny pro děti s odlišným mateřským jazykem. Dozvíte se, jaké jsou legislativní podmínky pro otevření kurzu a kde získat finance. Představíme Vám německou metodu KIKUS zaměřenou na výuku druhého jazyka včetně metodiky a obrázkových kartiček KIKUS. Budete mít příležitost ptát se lektorky kurzu na její zkušenosti a poznatky. Dostanete prostor pro sdílení zkušeností a diskuzi.

Setkání povede odborná pracovnice společnosti META a bude Vám k dispozici v případě Vašich dotazů týkajících se podpory dětí s odlišným mateřským jazykem.

Pořádá META, o.p.s. ve spolupráci s uvedenými MŠ.

Koná se v rámci v rámci projektu Češtinou k inkluzi (reg. č. CZ.07.4.680.00.015_0050000057), který je spolufinancován Evropskou unií.

publikováno: 08. 03. 2018