Výuka ČDJ (materiály, tipy...)

Tato sekce by měla sloužit jako jakýsi odrazový můstek či základní platforma pro všechny, kteří začínají učit nebo již učí žáky a studenty s odlišným mateřským jazykem (OMJ). Měla by fungovat jako určitý návod pro přípravu výuky - najdete zde plány kurzů vhodných pro určitý věk žáků, včetně doporučeného množství probírané slovní zásoby, frazeologie a gramatiky. Dále zde naleznete pracovní listy (PL) a aktivity, které lze stáhnout přímo z tohoto portálu (viz také vpravo v části Ke stažení: Aktivity ke stažení a Pracovní listy) Předem je však vždy nutné stanovit si (reálné) cíle výuky (tj. čeho chceme dosáhnout) a jim přizpůsobit rozsah slovní zásoby a množství aktivit.

Naleznete zde množství užitečných a odzkoušených tipů a nápadů na oživení výuky, rad, jak pracovat s žáky s OMJ a jak je efektivně začlenit do konkrétních aktivit. Můžete vycházet z tematických struktur (viz kategorie Jak začít učit, subkategorie Téma a struktura tématu), ke kterým se vážou výše zmíněné pracovní listy a množství aktivit. Některé popsané aktivity navíc můžete využívat univerzálně (více info ve zmíněné sekci). Témata lze samozřejmě rovněž prolínat či variovat.

Dobrá praxe

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (2 votes)

Logo občanského sdružení META.

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.