Učíme češtinu jako druhý jazyk

Tato sekce by měla sloužit jako jakýsi odrazový můstek či základní platforma pro všechny, kteří začínají učit nebo již učí žáky a studenty s odlišným mateřským jazykem (OMJ). Naleznete zde množství užitečných a odzkoušených tipů a nápadů na oživení výuky, rad, jak pracovat s žáky s OMJ a jak je efektivně začlenit do konkrétních aktivit.

Barbora Nosálová a kol.: Učíme češtinu jako druhý jazyk - průvodce pro učitele (2018): nová metodická příručka o tom, co a jak učit žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) Vydala META, o.p.s. - Společnost pro příležitosti mladých migrantů, 2018

Jak začít učit, posloupnost, plány kurzů

Plány kurzů a témata

Skloňování, časování - co a jak učit, příklady

Jak učit (mluvení, čtení, psaní...) a jak pracovat s chybami

Pracovní listy - jak na to - rady a návody, jak vytvořit pracovní list

Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (2 votes)

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.