Skloňování, časování - co a jak učit, příklady

V této kapitole jsou soustředěny různé konkrétní příklady, které ukazují, jak je možné češtinu jako cizí jazyk vykládat a prezentovat, jaké jsou rozdíly a shody v uvažování rodilých mluvčích a cizinců, jak vypadá systém češtiny jako cizího jazyka apod.

Co učit - obsah

"Urči rod a pád"

4. pád - co nakupujeme?

6. pád - KDE?

SLOVESA

Příklady výkladu a přístupu k češtině najdete také v části Další zdroje a inspirace a dále také např. v článku M. Hrdličky Jak vykládám cizincům aspekt, který je rovněž k dispozici na stránkách Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka.

Vaše hodnocení: Žádné Average: 4 (4 votes)

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.