Kulturní profily států a zahraniční vzdělávací systémy

Příchod nových žáků ze zahraničí vždy vyvolává řadu otázek. Jak vypadalo jejich dosavadní vzdělání? Kolik učiva již zvládli a na jaké úrovni? Jaké předměty se vyučují ve škole, kterou navštěvovali? V čem se vzdělávací systém v zemi původu těchto žáků liší od toho našeho?

Pro vyučujícího může být též zajímavé a užitečné získat základní představu o zemích původu nově příchozích žáků (o rozloze, geografii, obyvatelstvu, náboženství, politické situaci, jazyce apod.).

Na následujích stránkách naleznete databázi kulturních profilů jednotlivých zemí, ze kterých k nám nejčastěji cizinci přicházejí, a dále pak databázi zahraničních vzdělávacích systémů.

field_vote:
Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (1 vote)