23.6.2017 -- Zde najdete několik tipů ke konkrétním aktivitám v rámci VMEGS na portále RVP.
23.6.2017 -- Zde naleznete odkazy na teoretické články k průřezovému tématu Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech na portálu RVP.
15.6.2017 -- Publikace nabízí konkrétní aktivity a náměty pro výuku (zejména v oblasti MKV). Jejím cílem je představit žákům i učitelům, jak funguje škola v jiných státech i světadílech. Nejedná se o popis oficiálních vzdělávacích systémů, spíš o zprostředkování...
15.6.2017 -- Metodické příručky vydaná Výzkumným ústavem pedagogickým (resp. NÚV) pomáhají učitelům s očekávanými výstupy Osobnostní a sociální výchovy, a to na základních školách a gymnáziích. Metodické příručky ke stažení níže.
15.6.2017 -- Diplomová práce zabývající se OSV jako součástí výuky na 2. stupni ZŠ v rámci Výchovy k občanství.

Stránky