Seznam základních škol pro děti z EU

Seznam základních škol poskytujících bezplatnou jazykovou přípravu k začlenění dětí občanů z členských zemí EU do základního vzdělávání:

Hlavní město Praha

Jihočeský kraj

• dole na stránce

Jihomoravský kraj

Karlovarský kraj

Kraj Vysočina

Královéhradecký kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji nejsou na žádné základní škole zřízené třídy pro jazykovou přípravu žáků se státní příslušností jiného členského státu EU. Tito žáci se zařazují do škol individuálně dle žádostí zákonných zástupců těchto dětí. Školy pak s finančním příspěvkem jazykovou přípravu žáků zajišťují ve své režii.

.

Plzeňský kraj

na stránce až úplně dole

Ústecký kraj