Spolupráce s rodiči

Spolupráce školy s rodiči je v případě každého žáka jednou z hlavních podmínek úspěšného začlenění do školy a plnění školních povinností. O rodičích s cizí státní příslušností to mnohdy platí dvojnásob. Základní bariérou je zde kromě jazyka také nedostatek informací, často i těch základních, o systému školství a právech a povinnostech dětí i rodičů.

• V části  naleznete informace k vstupnímu pohovoru s rodiči, informace pro rodiče v různých jazycích a jak s rodiči pracovat
  • V části ZŠ, SŠ  naleznete inforamce pro rodiče v různých jazycích, informace o přijímacím pohovoru a přijímacích zkouškách
  • V části Jak komunikovat s rodiči naleznete, co napomůže porozumění, čemu se vyvarovat a konkrétní formulace

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.