Konference UČÍME ČEŠTINU DĚTI A ŽÁKY S ODLIŠNÝM MATEŘSKÝM JAZYKEM - ZKUŠENOSTI A INSPIRACE

Ve dnech 20. a 21. června 2018 pořádá META, o.p.s. konferenci k tématu vzdělávání a začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem v prostorech Sněmovní 7 v Praze na Malé Straně. Zvyšující se počet dětí a žáků cizinců ve školách představuje potřebu zajistit jim dostatečnou jazykovou přípravu. Program konference bude věnován zkušenostem s výukou češtiny jako druhého jazyka v mateřských a základních školách a při přípravě ke studiu na střední škole. Odborná veřejnost se během konference seznámí s metodami a nástroji, které vedou k účinnému začlenění žáků s odlišným mateřským jazykem do výuky.

Doporučujeme učitelům MŠ, ZŠ, SŠ, lektorům češtiny, vedení škol, PPP, zřizovatelům a zástupcům krajů. První den je primárně zaměřen na MŠ a ZŠ a druhý den na ZŠ a SŠ.

Registrujte se už dnes.

Záštitu nad konferencí převzala Veřejná ochránkyně práv Mgr. Anna Šabatová, PhD.

20. červen, 9 - 17 hod

• shrnutí zkušeností s organizací jazykové přípravy na MŠ a ZŠ
• představení metodik a výukových materiálů k výuce češtiny jako druhého jazyka pro MŠ a ZŠ
• workshopy zaměřené na výuku češtiny, diagnostiku jazykových dovedností a organizaci jazykové přípravy v MŠ a ZŠ
DOPROVODNÝ PROGRAM
Babylon v lavicích (Francie, 2013, 89 min), 19:00 Kino 35, Štěpánská 35, Praha 2

21. červen, 9 - 17 hod

• shrnutí zkušeností s jazykovou přípravou pro budoucí studenty SŠ
• téma podpory mladých migrantů při přechodu mezi ZŠ a SŠ
• workshopy zaměřené na výuku češtiny pro náctileté žáky (ZŠ, SŠ)
DOPROVODNÝ PROGRAM
Vyhlášení výsledků Jazykové a literární soutěže ČEŠTINA JE I MŮJ JAZYK, Sněmovní 7, Praha 1

S podrobným programem Vás seznámíme v průběhu května. Těšíme se na setkání s Vámi

Kristýna Titěrová, programová ředitelka META - Společnost pro příležitosti mladých migrantů, o.p.s.
222 521 446, 773 609 395, titerova@meta-ops.cz

Pozvánka na konferenci v PDF ke stažení

publikováno: 13. 06. 2018