Zajímá vás jak učit o migraci? Hledáte materiály? Přijďte na workshopy!

Zveme Vás celodenní workshopy Hello Czech Republic - Doma v nové zemi aneb Jak pracovat s tématy migrace a identity.

Účastníci se na základě vlastních zkušeností a reflexe seznámí s materiály pro pedagogy, které jsou věnovány práci s tématy migrace, stereotypy, identita, tolerance apod. Součástí materiálů je metodická příručka pro pedagogy, komiks a krátký film.

V rámci workshopů proběhne prezentace zástupkyň pražské kanceláře Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) o aktuální situaci u nás i ve světě. Zároveň bude v průběhu celého dne možné diskutovat nad tím, jak o migraci hovořit se žáky. Workshop je určen zejména zájemcům z řad pedagogů 2. stupně ZŠ, SŠ, pedagogů neformálního vzdělávání či studentů pedagogických fakult.

Workshopy se uskuteční:

Olomouc - 18. října 2016, 9:30 - 16:00, Krajský úřad Olomouckého kraje, Jeremenkova 40, Olomouc

Ostrava - 19. října 2016, 9:30 - 16:00, Centrum na podporu integrace cizinců pro Moravskoslezský kraj, Českobratrská 2227/7, Ostrava

Pardubice - 24. listopadu 2016, 9:30 - 16:00, místo bude upřesněno

České Budějovice - 28. listopadu 2016, 9:30 - 16:00, Jihočeská univerzita, místo bude upřesněno

Workshopy jsou ZDARMA. Registrace na workshopy ZDE. Pro více informací kontaktujte Lucie Procházkovou na prochazkova@meta-ops.cz.

publikováno: 01. 10. 2016