Promítání filmu Babylon v lavicích pro školy

META, o.p.s. Vás srdečně zve na projekci filmu s diskuzí Babylon v lavicích do pražského Kina 35. Jde o jedinečný francouzský dokument o třídě, ve které se sešli žáci z celého světa. Po zhlédnutí filmu bude následovat debata s žáky cizinci a pracovníky METY, o.p.s.

„Je jim něco mezi jedenácti a patnácti lety, pocházejí z Irska, ze Senegalu, z Brazílie, Maroka či z Číny a právě dorazili do Francie. Těchto 24 studentů z 24 různých zemí čeká společný rok v adaptační třídě jedné pařížské střední školy. Na pozadí značně multikulturního prostředí sledujeme nevinnost, nadšení a vnitřní zmatek mladých lidí, kteří uprostřed začátku nového života vyvracejí některé zažité stereotypy a dávají nám naději na lepší budoucnost...“ (Zlín Film Festival)

KDY: středa 20. června 2018, 19:00

KDE: Francouzský institut – Kino 35, Štěpánská 35, Praha 2

VSTUP: 50,-/osoba (platí se na místě)

REZERVACE: Martina Hřibová, 221 401 029, Martina.Hribova@ifp.cz

Film je vhodný pro žáky od 8. třídy ZŠ, SŠ, studenty VOŠ i širokou veřejnost. Film je ve francouzském znění s českými titulky.

Zhlédnutí může žákům a studentům pomoci pochopit, jaké to je být cizincem v nové zemi, neznat jazyk a při tom muset zvládnout školu a řešit další okolnosti spojené s tím, že je někdo migrantem. Potýkáte-li se s tím, že máte ve třídě žáky cizince a v kolektivu a kvůli tomu vznikají problémy, může film posloužit jako výchozí zkušenost pro zlepšení atmosféry ve třídě. Zhlédnutí filmu a diskuze k němu lze zařadit do průřezových témat Osobnostní a sociální výchova, Multikulturní výchova a Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech.

Koná se jako doprovodný program ke 4. Konferenci: Učíme češtinu děti a žáky s OMJ

publikováno: 13. 06. 2018