Výuka ČDJ (materiály, tipy...)

Tato sekce by měla sloužit jako jakýsi odrazový můstek či základní platforma pro všechny, kteří začínají učit nebo již učí žáky a studenty s odlišným mateřským jazykem (OMJ). Měla by fungovat jako určitý návod pro přípravu výuky - najdete zde plány kurzů vhodných pro určitý věk žáků, včetně doporučeného množství probírané slovní zásoby, frazeologie a gramatiky. Dále zde naleznete pracovní listy (PL) a aktivity, které lze stáhnout přímo z tohoto portálu (viz také vpravo v části Ke stažení: Aktivity ke stažení a Pracovní listy) Předem je však vždy nutné stanovit si (reálné) cíle výuky (tj. čeho chceme dosáhnout) a jim přizpůsobit rozsah slovní zásoby a množství aktivit.

Naleznete zde množství užitečných a odzkoušených tipů a nápadů na oživení výuky, rad, jak pracovat s žáky s OMJ a jak je efektivně začlenit do konkrétních aktivit. Můžete vycházet z tematických struktur (viz kategorie Jak začít učit, subkategorie Téma a struktura tématu), ke kterým se vážou výše zmíněné pracovní listy a množství aktivit. Některé popsané aktivity navíc můžete využívat univerzálně (více info ve zmíněné sekci). Témata lze samozřejmě rovněž prolínat či variovat.

field_vote:
Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (1 vote)